LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Viessmann Pasaules kausa izskaņā Sočos godalgas sprintā un komandu stafetē

Svētdien, 24. februārī, Krievijas pilsētā Sočos ar Viessmann Pasaules kausa devīto posmu noslēgusies 2018./2019. gada starptautisko sacensību sezona kamaniņu sportā. Vīru konkurencē labāko desmitniekā ielauzās Kristers Aparjods, kurš finišēja devītajā vietā, savukārt sprintā brāļiem Šiciem sudrabs, kā arī Latvijai bronza komandu stafetē.

K. Aparjods pēc kļūdas pirmajā sacensību braucienā ierindojās tikai 19. vietā, kas bija sliktākais rezultāts starp Latvijas sportistiem. Otrajā braucienā jaunais sportists uzrādīja par četrām sekundes desmitdaļām labāku laiku, kas deva trešo vietu braucienā un summā ļāva pakāpties uz devīto vietu. Uzvarētājam mājiniekam krievam Semjonam Pavļičenko K. Aparjods piekāpās par 0.869 sekundēm. Sudrabs vēl vienam krievam Romānam Repilovam, bet bronza itālim Dominikam Fišnalleram.

17. vietu summā ieņēma Riks Kristens Rozītis, kurš pēc pirmā brauciena bija piecpadsmitais, taču 22. laiks otrajā braucienā neļāva šo vietu saglabāt. Labi sacensības sāka Artūrs Dārznieks, kurš pirmajā braucienā uzrādīja 12. labāko laiku, taču otrajā braucienā tikai 24. rezultāts, kas summā liedza pakāpties augstāk par 20. vietu. Ļoti neveiksmīgas sacensības izvērtās Ināram Kivleniekam, kurš pēc pirmā brauciena ierindojās astotajā vietā, taču otrajā braucienā pieļāva ļoti rupju kļūdu trases pirmajā daļā un finišu sasniedza gandrīz 20 sekundes vēlāk kā līderi. Summā šoreiz 27. vieta.

Sprinta sacensībās sudraba godalgu izcīnīja brāļi Šici, kuri starpfinišos uzrādīja piekto un ceturto laiku, taču daudzi konkurenti, tostarp arī Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, trases lejas daļā pieļāva kļūdas. Gudramovičs/Kalniņš finišā ieņēma sesto vietu, taču abos starpfinišos bija līderi. Uzvara mājiniekiem krieviem Aleksandram Denisevam/Vladislavam Antonovam, kuri brāļu Šicus apsteidza par vienu sekundes simtdaļu, bet bronza vāciešiem Toni Egertam/Sašam Benekenam. Latvijas jaunākajai ekipāžai Kristenam Putinam/Imantam Marcinkēvičam neveiksmīgs starts un kļūdas trasē liedza pakāpties augstāk par 12. vietu.

Dāmu konkurencē labāko sešiniekā finišēja gan Kendija Aparjode, gan Ulla Zirne, kuras ieņēma attiecīgi ceturto un piekto vietu. U. Zirne starpfinišos uzrādīja otro un trešo labāko laiku, taču pieļāva nelielas kļūdiņas trases lejas daļā, kas liedza ielauzties labāko trijniekā. Lieliski sacensības sāka Elīza Cauce, kura uzrādīja pirmo un otro laiku starpfinišos, taču distances lejas daļā piedzīvoja kritienu un finišu nesasniedza uz kamanas, kā dēļ arī rezultāts netika ieskaitīts. Otrā uzvara šajā nedēļas nogalē krievietei Viktorijai Demčenko, bet sudrabs un bronza vācietēm Dajanai Eitbergerei un Natālijai Geisenbergerei.

Vīru konkurencē sprinta sacensībām no Latvijas sportistiem kvalificējās tikai Kristers Aparjods, kurš pamatsacensībās finišēja devītajā vietā, un šo rezultātu atkārtoja arī sprintā. Visu goda pjedestālu aizņēma krievu sportisti Semjons Pavļičenko, Romāns Repilovs un Maksims Aravins.

Sočos tika aizvadīts arī sezonas noslēdzošais komandu stafetes posms, kurš tika atcelts Altenbergā februāra sākumā. Uz starta gan stājās tikai piecas komandas, taču visas bija spējīgas cīnīties par godalgām. Latvijas komandas sastāvā pirmo etapu veica Kendija Aparjode, kura uzrādīja trešo labāko laiku. K. Aparjods aizvadīja stabilu braucienu un komandu pacēla uz sudraba pozīciju, taču Vācijas sportisti noslēdzošajā posmā bija nedaudz ātrāki kā brāļi Šici, kas mūsējiem lika atkāpties uz trešo vietu.

Sezonas noslēdzošās sacensības mūsu sportisti pēc divām nedēļām, 8. un 9. martā, aizvadīs Siguldā, kad tiks noskaidroti 2019. gada Latvijas čempioni kamaniņu sportā.