Latvijai bronza Eiropas čempionāta komandu stafetē; Aparjodam zelts U23

Ar vīru sacensībām un komandu stafeti svētdien Lillehammeres trasē Norvēģijā noslēdzās 51. FIL Eiropas čempionāts kamaniņu sportā un sezonas piektais Viessmann Pasaules kausa posms, kur Latvijas komandai ar Ullu Zirni, Kristeru Aparjodu un brāļiem Šiciem sastāvā bronzas godalgas.

Komandu stafetē visi Latvijas sportisti aizvadīja stabilus braucienus bez ievērojamām kļūdām, kamēr favorītu komandas Krievija un Vācija pieļāva kļūdas un finišēja krietni aiz labāko trijnieka. Latvijas komandas sastāvā pirmā trasē devās U. Zirne, kura jau pēc sava starta uzrādīja trešo labāko laiku. Kristeram Aparjodam labākais starta reakcijas laiks un labākais laiks pirmajos starpfinišos, taču neliela kļūda trases lejasdaļā. Tā gan netraucēja noturēties labāko trijniekā, ko noslēdzošajā etapā saglabāja brāļi Andris un Juris Šici. Čempionu tituls Austrijas komandai, bet sudrabs itāļiem.

Rīta pusē vīri aizvadīja individuālās sacensības, kur labākais starp Latvijas sportistiem bija pagājušā gada bronzas medaļas ieguvējs Kristers Aparjods, kuram šoreiz 9. vieta (10. vieta Viessmann Pasaules kausa posmā). Aparjods pēc pirmā brauciena ierindojās 8. vietā, taču otrajā braucienā 11. rezultāts. Eiropas čempiona tituls itālim Dominikam Fišnalleram, sudrabs krievam Semjonam Pavļičenko, bet bronza viņa tautietim Romānam Repilovam.

Ar 13. un 16. vietu braucienos 15. vietā summā finišēja Riks Kristens Rozītis (18. vieta Pasaules kausā), kamēr Ināram Kivleniekam un Artūram Dārzniekam attiecīgi 17. un 18. vieta (20. un 22. vieta Pasaules kausā).

Paralēli Eiropas čempionātam pirmoreiz tika sadalītas godalgas arī U23 Eiropas čempionātā, kur vīriešu konkurencē zelts Kristeram Aparjodam, bet starp dāmām septītajā vietā ierindojās juniore Elīna Ieva Vītola.

Viessmann Pasaules kausa sezona jau nākamnedēļ turpināsies Siguldas trasē, kur tiks aizvadīts sestais Viessmann Pasaules kausa posms un noslēdzošais BMW Sprinta Pasaules kausa posms.