Elīna Ieva Vītola 53. FIL Eiropas čempionātā izcīna bronzas godalgu

Eberspächer pasaules kausa devītā posma, kas reizē ir arī 53. FIL Eiropas čempionāts, sacensību otrā diena iesākās ar sieviešu startiem, kur par godalgām cīnījās četras Latvijas sportistes: Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Elīza Tīruma un Kendija Aparjode.

Pēc pirmā brauciena labākā no latvietēm Elīna Ieva Vītola, kura pagājušajā gadā Sanktmoricas trasē izcīnīja zeltu, bet tagad, finišējot 54.300 sekundēs, ierindojās otrajā pozīcijā. Pirmā brauciena līdere, apsteidzot Vītolu par 0.169 sekundēm, vāciete Nātālija Gaizenbergere (Natalie Gaisenberger). Trešā – austriete Madeleine Egle [+0.245].

Elīza Tīruma, trasē pieļaujot nelielas kļūdas, finišēja 54.598 sekundēs un ierindojās septītajā vietā. Sigita Bērziņa uzrādīja trešo labāko starta laiku, bet, trases lejas daļā zaudējot ātrumu, finišēja ar 13. labāko rezultātu [+0.582]. Savukārt Kendijai Aparjodei pēc pirmā brauciena 15. vieta [+0.625].

Otrajā braucienā Elīna Ieva Vītola pieļāva nelielu kļūdu, iebraucot pirmajā virāžā, bet atlikušo trasi veica labi, finišā uzrādīja ceturto labāko rezultātu, kas latvietei divu braucienu summā garantēja trešo vietu 53. FIL Eiropas čempionātā un Eberspächer pasaules kausa devītajā posmā.

Eiropas čempione – vāciete Natālija Gaizenbergere (Natalie Gaisenberger) [1:48.190]. Savukārt sudraba godalga austrietei Madeleinei Eglei [+0.155].

Elīza Tīruma otrajā braucienā finišēja ar sesto labāko laiku un divu braucienu summā pakāpās par vienu pozīciju, izcīnot augsto sesto vietu [+0.745]. Sigita Bērziņa savu otro braucienu uzlaboja par 0.285 sekundēm, kas divu braucienu summā latvietei ļāva pakāpties par trīs pozīcijām un izcīnīt desmito vietu [+0.951]. Arī Kendija Aparjode uzlaboja sava pirmā brauciena laiku un divu braucienu summā ierindojās 13. vietā [+1.063].

Trešajā U-23 FIL Eiropas čempionātā Elīna Ieva Vītola izcīnīja uzvaru [1:48.456]. Otrajā vietā vāciete Anna Berreitere [+0.511]. Bet bronzas godalga itālietei Verenai Hoferei [+0.655]. Savukārt Sigita Bērziņa tūlīt aiz goda pjedestāla, ceturtajā viteā, trešās vietas ieguvējai piekāpjoties vien par 0.030 sekundēm [+0.685].

Deviņu Eberspächer pasaules kausu kopvērtējumā Elīzai Tīrumai 435 punkti un piektā vieta. Kendijai Aparjodei, izlaižot četrus pasaules kausa posmus, ar 273 punktiem – 11. vieta. Elīnai Ievai Vītolai 260 punkti un 12. vieta. Savukārt Sigitai Bērziņai 21. vieta ar 199 punktiem.

Eberspächer pasaules kausu kopvērtējumā, ieskaistot BMW Sprinta pasaules kausus, Elīza Tīruma ar 569 punktiem piektajā vietā. Kendijai Aparjodei 333 punkti un 12. vieta. Elīna Ieva Vītola ar 290 punktiem dala 15. vietu ar amerikānieti Ešliju Fārkharsoni (Ashley Farqharson). Savukārt Sigitai Bērziņai ar 199 punktiem 22. vieta.

4. Sigita Bērziņa Latvija +0.685

Eberspächer pasaules kausa devītais posms un 53. FIL Eiropas čempionāts noslēgsies ar komandu stafeti, kurā Latvijas valstsvienību pārstāvēs Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē TV4 un interneta portālā Sportacentrs.com.