P.Kalniņa/O.Gudramoviča '' brauciens pa kalnu upi ''

Šodien, 23.janvārī, Vintenbergas trasē Vācijā ar ‘’Nāciju kausu’’, kas vienlaikus ir atlase pamatsacensībām, sākas Viessmann Pasaules kausa izcīņas 6.posms kamaniņu sportā.

Vīru konkurencē Latvijas godu šoreiz aizstāvēja tikai divi kungi – Inārs Kivlenieks un Riks Kristens Rozītis. Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks treniņbrauciena laikā gūto traumu dēļ atgriezušies Latvijā. Viņi nestartēs arī PK 7.posmā, kas nedēļu vēlāk risināsies Norvēģijā.

Divdesmit septiņu vīru konkurencē, kas cīnījās par vietu PK pamatsacensībās, ātrākais no latviešiem bija Inārs Kivlenieks, kurš finišēja 53.083 sekundēs un Nāciju kausā izcīnīja 4.vietu. R.K.Rozītis savu braucienu veica 53.212 sekundēs – 10.vieta. Līdz ar to abi mūsu sportisti ir kvalificējušies PK pamatsacensībām. Uzvarētājam Ludwig Johannes no Vācijas mūsu puiši zaudēja attiecīgi 0.215 un 0.344 sekundes.

Ulla Zirne bija vienīgā dāma, kas šodien pārstāvēja Latviju. Viņa savu braucienu veica 57.883 sekundēs un 22 sportistu konkurencē ierindojoties 14.pozīcijā ir kvalificējusies PK pamatsacensībām. Uzvarētājai Britcher Summer no ASV Ulla piekāpās par 0.955 sekundes. Elīza Tīruma PK pamatsacensībām atlasījusies automātiski, jo startē spēcīgāko sportistu grupā.

Divvietīgo ekipāžu konkurencē pirmie uz starta devās Oskars Gudramovičš/Pēteris Kalniņš kuriem par vietu pamatsacensībās spēkiem nācās mēroties ar vēl 10 ekipāžām. Mūsu puiši savu braucienu veica 43.876 sekundēs un palika nepārspēti. Otra Latvijas ekipāža Andris Šics/Juris Šics startējot spēcīgāko sportistu grupā PK pamatsacensībām ir kvalificējušies automātiski.

Pēteris Kalniņš komentējot šodienas sniegumu stāsta:’’Kaut kā līdz lejai tikām. Ha-ha-ha. Visa nedēļa bija kā traks brauciens pa kalna upi. Nevienu braucienu nevarējām nobrauk līdz galam. Visu laiku kritām. Pilnīgs murgs. Šodien arī nebija tas labākais brauciens, bet izrādījās ka citiem iet vēl smagāk. Ceram, ka rīt sanāks divi stabili braucieni.’