LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

65. FIL kongress Rumānijas pilsētā Konstantā

Piektdien un sestdien, 16. un 17. jūnijā Rumānijas pilsētā Konstantā tika aizvadīts 65. Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) kongress. Šī gada FIL kongress ir īpašs ne tikai ar to, ka FIL savā pulkā ir uzņēmis jaunu dalībvalsti - Portugāli, bet arī tas, ka šogad Starptautiskajai Kamaniņu sporta federācijai aprit 60 gadi. 2017. gada kongresā piedalījās 35 dalībvalstis, tajā skaitā arī Latvija.

65. FIL kongresā tika izvērtēta pagājušā 2016/2017. gada sezona gan no pozitīvās, gan no kritiskās puses. Visās trasēs aizvadītās sacensības tika noorganizētas augstā un kvalitatīvā līmenī. Latvijā tika organizētas divas starptautiska mērga sacensības, proti, 6. Viessmann Pasaules kausa posms un 32. FIL Junioru Pasaules čempionāts. Latvijā organizētās sacensības tika atzinīgi novērtētas, īpaši 6. Viessmann Pasaules kausa posms, kurā tika aizvadītas visas septiņas disciplīnas. Labas atsauksmes tika virzītas arī to nāciju federācijām, kuras uzņēmās gādību par citu kamaniņu sporta federāciju sportistiem, proti, Latvijas treneri un tehniķi strādāja gan ar Austrāijas sportistu, gan ar Francijas kamaniņu braucējiem.

Runājot par kamaniņu sporta sacensību translēšanu televīzijā, 2016/2017. gada sezonas Latvijā organizētais Viessmann Pasaules kausa posms tika translēts tiešajā ēterā kopā 37 stundas un 17 minūtes, sasniedzot ap 47 tūkstošiem 626 skatītāju.Tāpat kanāls Best4Sport nodrošināja kamaniņu sporta sacensību translēšanu arī visas sezonas garumā, kopējam raidlaikam pārsniedzot 95 stundas. Jāatzīmē, ka Latvijā notikušās sacensības ieņēma skatītāko posmu ranga augšgalu. Kā arī jāpiemin tas, ka FIL augstu novērtēja to, ka arī Latvijā organizētais 32. FIL Junioru pasaules čempionāts pirmo reizi tika translēts tiešajā ēterā internetā. Tāpat vietu starptautiskājā interneta reitinga tabulā izpelnījās interneta portāls Sportacentrs.com, kas sekoja līdzi kamaniņu sporta gaitām un atspoguļoja kamaniņu sporta sacensības visas sezonas garumā.

Sestdien, 17. jūnijā FIL kongresā tika nolemts, ka 2021. gadā Pasaules čempionāts kamaniņu sportā norisināsies Kanādas pilsētā Kalgari. Kā Pasaules čempionāta mājvieta Kalgari ar 20 balsīm pret 15 pārspēja vācijas ledus trasi Oberhofu. Nākamās sezonas sacensību kalendārs ir apstiprināts, kas nozīmē, ka Eiropas čempionāts kamaniņu sportā norisināsies Siguldā no 23. līdz 28. janvārim. Nākamais 66. FIL kongress tiks aizvadīts Slovēnijā.65. FIL kongress Rumānijas pilsētā Konstantā
65. FIL kongress Rumānijas pilsētā Konstantā
65. FIL kongress Rumānijas pilsētā Konstantā
65. FIL kongress Rumānijas pilsētā Konstantā
65. FIL kongress Rumānijas pilsētā Konstantā
65. FIL kongress Rumānijas pilsētā Konstantā
65. FIL kongress Rumānijas pilsētā Konstantā
Clock 2017.06.17 Statistic 5959
Turpinot pārlūkot mājaslapu, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai.    OK