Aizvadīts 33. FIL Pasaules Junioru čempionāts

No 2. līdz 3. februārim Altenbergā, Vācijā aizvadīts 33. FIL Pasaules Junioru čempionāts, kur astoņu sportistu sastāvā startēja arī Latvijas izlase.

Augstākais rezultāts – 12. vieta – divnieku ekipāžu konkurencē Mārtiņam Botam/Robertam Plūmem, kuri par 1.442 sekundēm divu braucienu summā piekāpās uzvarētājiem itāļiem Ivanam Nagleram/Fabianam Malleieram. 20. vietā finišēja jauniešu ekipāža ar Eduardu Šēvicu-Mikelšēvicu/Lūkasu Krastu sastāvā. Abi sportisti vēl ir jauniešu “A” vecuma grupā, tādēļ šajās sacensībās mērķis bija gūt vērtīgu pieredzi.

Starp juniorēm 14. un 15. vietā ierindojās attiecīgi Anda Upīte (+0.898) un Sigita Bērziņa (+1.044), kamēr čempiones titulu izcīnīja vāciete Džesika Tībela, kura šajā sezonā arī regulāri startējusi Nāciju kausā pieaugušo konkurencē. Elīna Ieva Vītola, kura sezonas pirmajā pusē kandidēja arī uz startu XXIII Olimpiskajās spēlēs, pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu un nefinišēja.

Junioru puiši konkurencē Latviju pārstāvēja trīs jauniešu “A” vecuma grupas jaunie sportisti – Eduards Šēvics-Mikelšēvics, Lūkass Krasts un Gints Bērziņš. E. Šēvicam-Mikelšēvicam un G. Bērziņam attiecīgi 18. un 19. vieta divu braucienu summā, bet L. Krasts finišēja 30. vietā pirmajā braucienā un otrajam nekvalificējās (labākie 25 pēc pirmā brauciena tiek tālāk).

Komandu stafetē Latvijas komandas sastāvā startēja Anda Upīte, Gints Bērziņš un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri finišēja 6. vietā, par 1.756 sekundēm piekāpjoties uzvarētājiem Vācijas komandai.

Treniņu nedēļā trase bija lēnāka, taču tas nebija šķērslis, lai to labi iepazītu. Protams, sākumā trasē bija problēmas, man personīgi tāda bija trases vidusdaļa, taču līdz čempionātam tika atrastas labākās līnijas visās virāžās,” aizvadītās sacensības komentē A. Upīte, “sezona kopumā nav aizritējusi tā, kā vēlētos, taču gūta liela pieredze, startējot Nāciju kausā kopā ar Nacionālo izlasi.“

Jaunieši un juniori sezonu noslēgs pēc mēneša – 2. un 3. martā –, kad Siguldā norisināsies Latvijas čempionāts kamaniņu sportā.