LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Hall of fame

ATIS STRENGA

Latvijas Kamaniņus porta federācijas goda prezidents

Atis Strenga dzimis 1958. gada 3. oktobrī, Siguldā.

Sportam pievērsies jau agrā bērnībā. No 1974. gada bijis Latvijas jaunatnes izlases dalībnieks vieglatlētikā garajās un vidējās distancēs. No 1981. gada darbojas kamaniņu sportā, sākumā, kā vispārējās sagatavotības treneris kamaniņu sportā, ASK sporta klubā, vēlāk, no 1987. gada PSRS junioru izlases treneris kamaniņu sportā. No 1995. gada līdz 1997. gadam Latvijas kamaniņu sporta izlases vecākais treneris. Savukārt no 1990. gada darbojas Latvijas Kamaniņu sporta federācijas labā, un no 2000. gada ir LKSF prezidents.

Atis Strenga šo gadu laikā ir aktīvi darbojies, lai uzturētu Latvijā kamaniņu sporta tradīcijas un piesaistītu jaunus sportistus, tā veicinot kamaniņu sporta atpazīstamību un dodot nenovērtējamu ieguldījumu kamaniņu sporta attīstībā. Viņš ir nesavtīgi darbojies šī sporta veida attīstīšanā gan Latvijā, gan pasaulē. Atis Strenga pārstāv Latviju Starptautiskajā kamaniņu sporta federācijā (FIL), kā sporta komisijas loceklis, tā nodrošinot, ka Latvija, kā viena no spēcīgākajam valstīm šajā sporta veidā, ir arī starptautiskajā lēmumu izskatīšanas apritē, atgādinot, ka ar mūsu priekšlikumiem vai iebildumiem ir jārēķinās. Ata Stengas Kamaniņu federācijas prezidenta pilnvaru laikā, Latvijas kamaniņu sportisti ir sasnieguši visaugstākos rezultātus Latvijas neatkarības laikā – 4 (četras) Olimpiskās bronzas un 1 (vienu) sudraba medaļu kamaniņu sportā. Tāpat 2 (divas) zelta, 2 (divas) sudraba un 3 (trīs) bronzas medaļas Jaunatnes Ziemas olimpiskajās spēlēs.

Atis Strenga jau no 1995. gada darbojas arī kā starptautiska līmeņa sacensību organizators Siguldā. Savā darbības laikā viņš ir noorganizējis 33 (trīsdesmit trīs) Pasaules kausa posmus, 6 (sešus) Eiropas čempionātus un 5 (piecus) Pasaules čempionātu kamaniņu sportā Siguldā, Latvijā. Viņš darbojas arī kā žūrijas loceklis dažādās Starptautiska līmeņa sacensībās. Atis Strenga ir bijis viens no trīs žūrijas locekļiem trīs Ziemas olimpiskajās spēlēs. Pirmo reizi A. Strenga žūrijas komisijā bija 2014. gada ZOS Sočos, otro - 2018. gada ZOS Phjončhanā, trešo - 2022. gada ZOS Pekinā.

Ata Strengas zināšanas un pieredze ir bijušo, esošo un arī nākotnes panākumu pamats kamaniņu sportā.


ANDRIS UN JURIS ŠICI

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases divvietīgā ekipāža - goda sportisti

Andris Šics dzimis 1985. gada 12. maijā.

Juris Šics dzimis 1983. gada 26. maijā.

Brāļi Andris un Juris Šici kamaniņu sportā ir kopš 1994. gada. Divvietīgo ekipāžu konkurencē piedalījušies piecās Ziemas olimpiskajās spēlēs:

2006. gada XX Ziemas olimpiskajās spēlēs Turīnā, Itālijā, kur olimpiskajā debijā izcīnīja 7. vietu;

2010. gada XXI Ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā, Kanādā, kur latvieši mājās atveda sudraba godalgu;

2014. gada XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos, Krievijā, kur divvietīgo ekipāžu konkurencē brāļi izcīnīja bronzu, tāpat arī bronza komandu stafetē kopā ar Mārtiņu Rubeni un Elīzu Tīrumu;

2018. gada XXIII Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, Dienvidkorejā, duets gan divvietīgo ekipāžu konkurencē, gan komandu stafetē izcīnīja 6. vietu;

2022. gada XXIV Ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā, Ķīnā savās noslēdzošajā Ziemas olimpiskajās spēlēs Šici izcīnīja 5. vietu.

Savas vairāk nekā 20 gadus ilgās karjeras laikā Andris un Juris Šici ir izcīnījuši medaļas gan Pasaules, gan Eiropas čempionātos, tāpat arī kristāla globusus Pasaules kausu kopvērtējumā, tādējādi parādot, ka ir vieni no labākajiem kamaniņu braucējiem pasaulē.


Supporters »

All supporters
By continuing homepage browsing you accept this page cookies.    OK