LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Hall of fame

ATIS STRENGA

Latvijas Kamaniņus porta federācijas goda prezidents

Atis Strenga dzimis 1958. gada 3. oktobrī, Siguldā.

Sportam pievērsies jau agrā bērnībā. No 1974. gada bijis Latvijas jaunatnes izlases dalībnieks vieglatlētikā garajās un vidējās distancēs. No 1981. gada darbojas kamaniņu sportā, sākumā, kā vispārējās sagatavotības treneris kamaniņu sportā, ASK sporta klubā, vēlāk, no 1987. gada PSRS junioru izlases treneris kamaniņu sportā. No 1995. gada līdz 1997. gadam Latvijas kamaniņu sporta izlases vecākais treneris. Savukārt no 1990. gada darbojas Latvijas Kamaniņu sporta federācijas labā, un no 2000. gada ir LKSF prezidents.

Atis Strenga šo gadu laikā ir aktīvi darbojies, lai uzturētu Latvijā kamaniņu sporta tradīcijas un piesaistītu jaunus sportistus, tā veicinot kamaniņu sporta atpazīstamību un dodot nenovērtējamu ieguldījumu kamaniņu sporta attīstībā. Viņš ir nesavtīgi darbojies šī sporta veida attīstīšanā gan Latvijā, gan pasaulē. Atis Strenga pārstāv Latviju Starptautiskajā kamaniņu sporta federācijā (FIL), kā sporta komisijas loceklis, tā nodrošinot, ka Latvija, kā viena no spēcīgākajam valstīm šajā sporta veidā, ir arī starptautiskajā lēmumu izskatīšanas apritē, atgādinot, ka ar mūsu priekšlikumiem vai iebildumiem ir jārēķinās. Ata Stengas Kamaniņu federācijas prezidenta pilnvaru laikā, Latvijas kamaniņu sportisti ir sasnieguši visaugstākos rezultātus Latvijas neatkarības laikā – 4 (četras) Olimpiskās bronzas un 1 (vienu) sudraba medaļu kamaniņu sportā. Tāpat 2 (divas) zelta, 2 (divas) sudraba un 3 (trīs) bronzas medaļas Jaunatnes Ziemas olimpiskajās spēlēs.

Atis Strenga jau no 1995. gada darbojas arī kā starptautiska līmeņa sacensību organizators Siguldā. Savā darbības laikā viņš ir noorganizējis 33 (trīsdesmit trīs) Pasaules kausa posmus, 6 (sešus) Eiropas čempionātus un 5 (piecus) Pasaules čempionātu kamaniņu sportā Siguldā, Latvijā. Viņš darbojas arī kā žūrijas loceklis dažādās Starptautiska līmeņa sacensībās. Atis Strenga ir bijis viens no trīs žūrijas locekļiem trīs Ziemas olimpiskajās spēlēs. Pirmo reizi A. Strenga žūrijas komisijā bija 2014. gada ZOS Sočos, otro - 2018. gada ZOS Phjončhanā, trešo - 2022. gada ZOS Pekinā.

Ata Strengas zināšanas un pieredze ir bijušo, esošo un arī nākotnes panākumu pamats kamaniņu sportā.


Supporters »

All supporters
By continuing homepage browsing you accept this page cookies.    OK