Noskaidroti stiprākie kamaniņu braucēji visās vecuma grupās

Sestdien, 3. septembrī Latvijas Kamaniņu sporta federācija pirmo reizi vēsturē Murjāņu Sporta ģimnāzijas sporta manēžā organizēja fiziskās sagatavotības sacensības, kurās piedalījās 103 atlēti.

Sacensību mērķis bija novērtēt Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases, Latvijas Junioru un jauniešu kamaniņu sporta izlases, kā arī Bērnu un jauniešu kamaniņu sporta skolas (BJKSS) audzēkņu fizisko sagatavotību pēc vasaras treniņu darba.

Sportistu fiziskā sagatavotība tika pārbaudīta piecās disciplīnās: 30 metru skrējienā, tāllekšanā no vietas, piecu metru krusta skrējienā uz abām pusēm, kārienā pie stieņa taisnās rokās, kā arī 800 metru skrējienā.

Vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja olimpiskās bronzas medaļas komandu stafetē īpašnieks Roberts Plūme, kurš uzrādīja labāko laiku 30 metru skrējienā – 3.98 sekundes, krusta skrējienā uz kreiso pusi – 10.87 sekundes, tāllekšanā no vietas – 3.02 metrus, kā arī visilgāk spēja noturēties kārienā pie stieņa – 2.05.49 minūtes. Otrajā vietā ierindojās Eduards Ševics-Mikeļševics, kurš uzrādīja absolūti labāko laiku 800 metru skrējienā – 2.17.00 minūtes, savukārt 30 metrus noskrēja četrās sekundēs. Trešo vietu pēc izcīnīto punktu skaita ieguva Kristers Aparjods, kuram izdevās uzrādīt labāko laiku krusta skrējienā uz labo pusi – 10.94 sekundes, savukārt 800 metru skrējienā K. Aparjods finišējā ar trešo labāko laiku – 2.36.29 minūtes.

Ņemot vērā to, ka teju visas Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases sportistes nepiedalījās sacensībās dažādu iemeslu dēļ, uz goda pjedestālā gan sieviešu, gan “Junioru” sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja Viktorija Ziediņa. Visās disciplīnās, izņemot 30 metru skrējienu, V. Ziediņa uzrādīja labākos rezultātus. Otro vietu ieņēma Kitija Bogdanova, kurai labākais laiks 30 metru skrējienā – 4.55 sekundes, bet uz trešā goda pjedestāla pakāpiena kāpa Zane Kaluma, kura 800 metru skrējienu finišēja ar otro labāko rezultātu – 3.08.51 minūte.

“Junioru” vīriešu vecuma grupā uzvaru izcīnīja Krišjānis Brūns, otrajā vietā aiz sevis atstājot Kasparu Rinku. Savukārt trešajā vietā ierindojās Gints Bērziņš.

“Jaunieši A” zēnu konkurencē uzvaru izcīnīja Raimonds Baltgalvis, otrajā vietā ierindojās Jānis Gruzdulis Borovojs, savukārt trešo pozīciju ieņēma Ēdens Čepulis.

“Jaunietes A” meiteņu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Selīna Elizabete Zvilna, otrajā vietā Amanda Ogorodņikova, bet trešā – Agnija Bogdanova.

“Jaunieši B” zēnu konkurencē pirmā vieta Gustavam Babrim. Otarjā pozīcijā ierondojās Kristians Čižiks, bet trešajā vietā Roberts Sprukuls.

“Jaunietes B” meiteņu konkurenci sastādīja vien divas dalībnieces, attiecīgi, pirmo vietu izcīnīja Ulrika Latvena, bet otrajā vietā ierindojās Madara Kuzmina.

“Jaunieši C” zēnu konkurencē starp 13 dalībniekiem pirmo vietu izcīnīja Mārtiņš Aleksis Jēkabsons. Otrajā vietā, vien par diviem punktiem piekāpjoties uzvarētājam – Ričards Dimants. Savukārt trešajā pozīcijā Jēkabs Juris Blāķis.

“Jaunieši C” meiteņu konkurencē pirmā vieta Katrīnai Parfenkovai, otrajā vietā Katija Rimicāne, bet trešā – Kristīne Veipa.

“Jaunieši D” zēnu konkurencē starp 12 sportistiem uzvaru izcīnīja Ernests Ozoliņš, otrajā vietā ierindojās Ralfs Kulbergs, bet trešais – Gustavs Podnieks.

Savukārt “Jaunietes D” meiteņu konkurencē no 15 dalībniecēm labākā – Alīsija Zelča, otrajā vietā Dārta Ošeniece, bet trešajā pozīcijā ierindojās Līna Zilvere.