LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Nāciju kausā Insbrukā Upīte/Ozoliņa tūlīt aiz goda pjedestāla

Piektdien, 2. decembrī Austrijas pilsētā Insbrukā norisinājās Nāciju kauss jeb kvalifikācijas sacensības Eberspächer pasaules kausa pirmajam posmam.

Kvalifikācijas sacensībās piedalījās septiņi latvieši: Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode, juniore Frančeska Bona, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, kā arī Anda Upīte/Sanija Ozoliņa.

Pārējie sportisti – Elīna Ieva Vītola, Gints Bērziņš, Kristers Aparjods un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme – ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Eberspächer pasaules kausa posmos.

Sieviešu konkurencē par vietu pamatsacensībās cīnījās 29 sievietes. Labāko rezultātu no latvietēm uzrādīja Sigita Bērziņa, kura startā uzrādīja otro labāko rezultātu, bet finišēja ar sesto ātrāko laiku [+0.301]. Kendijai Aparjodei labākais starts, bet finišā astotā pozīcija [+0.337]. Savukārt juniore Frančeska Bona ierindojās 25. vietā [+0.884], nekvalificējoties pamatsacensībām.

Uzvaru Nāciju kausā izcīnīja amerikāniete Emīlija Svīnija (Emily Sweeney), startā uzrādot vien 11. labāko laiku, bet finišējot ar labāko rezultātu – 39.844 sekundes. Otrā – vāciete Merle Frabele (Merle Frabel) [+0.149], bet trešā – Frabeles komandas biedrene Dajana Eitbergere (Dajana Eitberger) [+0.160].

Vienpadsmit vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē debitanti Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts izcīnīja sesto vietu [+0.509] un nodrošināja sev vietu pamatsacensībās.

Divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvaru izcīnīja ASV sportisti Zaharijs Di Gregorio/Sīns Hollanders (Zachary Di Gregorio/Sean Hollander), finišējot 39.972 sekundēs. Otrie – vācieši Hanness Orlamunders/Pauls Konstantīns Gubits (Hannes Orlamünder/Paul Constantin Gubitz) [+0.076]. Savukārt trešajā vietā ierindojās vēl viens ASV duets – Dans Viliams Kelloggs/Dankans Seggers (Dana William Kellogg/ Duncan Segger) [+0.283].

Sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē starp vienpadsmit dāmu duetiem Anda Upīte/Sanija Ozoliņa izcīnīja ceturto vietu, trešajai pozīcijai piekāpjoties par 0.066 sekundēm.

Uzvara austrietēm – Selīnai Eglei/ Larai Mišelai Kippai (Selina Egle/Lara Michaela Kipp) [40.573]. Otrajā vietā itālietes Andrea Vottere/Mariona Oberhofere (Andrea Vötter/ Marion Oberhofer) [+0.080]. Savukārt trešajā vietā vācietes Džesika Degenharta/Šajena Rozentāle ( Jessica Degenhardt/ Cheyenne Rosenthal) [+0.103].

Sestdien, 3. decembrī uz starta dosies un par godalgā cīnīsies sievietes, kā arī sieviešu un vīriešu divvietīgās ekipāžas. Tajā skaitā arī deviņi Latvijas sportisti: Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Šveics-Mikeļševics/Lūkass Krasts un Anda Upīte/Sanija Ozoliņa.

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē TV6, portālā tv3.lv, TV3 Play, kā arī Go3.