
Lai gan 2024./2025. gada kamaniņu sezona Latvijas izlasei neizvērtās kā viena no panākumiem bagātākajām, komandas treneris un mehāniķis Mārtiņš Rubenis uz notikušo raugās ar konstruktīvu optimismu. Viņš norāda – šis bijis tieši tas brīdis, kad neliels solis atpakaļ var kalpot par spēcīgu atspērienu uz priekšu.
“Šī sezona bija vajadzīga, lai nākamā būtu vēl jaudīgāka. Ir, no kurienes atsperties,” uzsver Rubenis Latvijas Radio intervijā. Sportistiem šobrīd tiek dots skaidrs signāls – viss smagais darbs, kas tiek ieguldīts starp sezonām, ir izšķirošs ceļā uz augstākajiem rezultātiem.
Lai arī tikai vīriešu divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme izcīnīja medaļas – sudrabu pasaules čempionātā un Pasaules kausa kopvērtējumā – Rubenis akcentē, ka pat šķietami zemākas vietas nenozīmē vāju sniegumu. “Rezultātu blīvums kamaniņu sportā ir milzīgs. 6. vieta bieži vien nozīmē cīņu par uzvaru,” viņš skaidro.
Treneru un tehniķu darbs pie sagatavošanās olimpiskajai sezonai jau ir sācies, un arī vairāki sportisti ir uzsākuši fiziskās formas uzturēšanu. Paralēli, notikusi iepazīšanās ar Milānas–Kortīnas olimpisko trasi, kur martā pirmos izmēģinājuma braucienus aizvadīja arī Latvijas sportisti.
Rubenis atzīst, ka sagatavošanās darbi Itālijā notika teju neticamā ātrumā – trase, kas vēl dažas nedēļas pirms testiem bija tikai metāla un ledus konstrukciju karkass, īsā laikā tika padarīta braukšanai droša. Treneris ar apbrīnu stāsta par organizatoru spējām sagatavot trasi, tostarp uzbūvējot vairāk nekā pusotra kilometra garu dēļu jumtu vien dažu dienu laikā.
Svarīgi, ka šī pieredze sniegusi sportistiem pirmo iepazīšanos ar jauno olimpisko trasi, kas būs noderīga turpmākajā sagatavošanās procesā. Lai gan noteikumi paredz, ka visiem iegūtajiem datiem ir jābūt pieejamiem arī citām komandām, pašapziņa, kas rodas no trases iepazīšanas, nav maznozīmīga.
Rubenis uzsver: “Maksimāla sagatavotība ir ne tikai fizisks, bet arī psiholoģisks pamats drošiem un pārliecinātiem startiem.”
Kā atzīst pats treneris – šobrīd Latvijas izlases uzdevums ir neatpalikt no lielvalstu konkurentiem: “Kamēr vācieši sauļojas, mums jāķer viņu vilciens. Tā ir iespēja neapstāties un turpināt strādāt.”
Ar mērķtiecīgu darbu, fokusētu treniņu procesu un saliedētu komandas garu Latvijas kamaniņu izlase turpina ceļu uz Milānas–Kortīnas olimpiskajām spēlēm, cerot uz jaunu atspērienu un panākumiem 2026. gadā.
🎧 Noklausies pilno interviju ar Mārtiņu Rubeni Latvijas Radio arhīvā šeit:
🔗 LSM.lv intervija – “Sezona bija labs pamats augstākam olimpiskam atspērienam”