LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Trenējies uzvarēt

''Profesionālisms un amatierisms"


Vārds ''profesionālis'' nozīmē veiksmi nesošu uztveri, attieksmi pret sportu un aktivitātes, kas jebkādā veidā sekmē panākumus sportā. ''Amatierisms'' ir neveiksmīgs domāšanas veids un no tā izrietošas visas tās rīcības, kas traucē kļūt par labāku sportistu, arī pārāk biežu zaudējumu, traumatisma un depresijas cēlonis sportā. Čempiona domāšana pret zaudētāja domāšanu. Tāpat kā sportisti - amatieri - var trenēties ar profesionālu attieksmi, tāpat arī profesionāļiem var būt pamatīgas amatierisma izpausmes. Meistarīgums pret diletantismu.''


(Helmuts Rodke (2015) „Vispusīgās fiziskās sagatavotības trenera rokasgrāmata'')


Šis ir citāts no, vakar svinīgā ceremonijā prezentētās, grāmatas ''„Vispusīgās fiziskās sagatavotības trenera rokasgrāmata'', kurā padomus par ikdienas treniņu darbu var smelties ne tikai iesācēji, sporta skolotāji, bet arī profesionāļi.


Latvijas Treneru tālākizglītības centrs (LTTC) ar Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) atbalstu šo grāmatu dāvina visām 87 Latvijā atzītajām sporta federācijām un 70 sporta skolām un klubiem.


Šī jau ir ceturtā Latvijas Treneru tālākizglītības centra izdotā grāmata treneriem, sporta skolotājiem un citiem sporta speciālistiem kopš 2003.gada.


Atvēršanas svētkos grāmatu pirmie apskatīja un saņēma sporta skolu un klubu treneri, federāciju pārstāvji, kā arī Latvijā vadošo sporta organizāciju – Latvijas Olimpiskās komitejas, Olimpiskās vienības, LSFP, Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un citu sporta organizāciju vadītāji.


Viens no pasaulē vadošajiem BMX treneriem Ivo Lakučs: „Liels, liels paldies grāmatas autoriem! Sākot lasīt grāmatu, jau no pirmajām lapaspusēm sapratu, ka atsvaidzināšu un papildināšu savas profesionālās zināšanas. Grāmatas autoru gadiem ilgi krātā pieredze ir pārtapusi labā un izglītojošā materiālā, ko treneri var likt lietā, lai palīdzētu mūsu sportistiem attīstīties un gūt panākumus.”


LSFP prezidents Einars Fogelis: „Jaunizdotās grāmatas autoru kolektīvs ar savu darbu ne tikai bagātina Latvijas sportu, bet arī iedvesmo trenerus un sporta pedagogus pilnveidot treniņu darbu vispārīgajā fiziskajā sagatavotībā. Grāmata uzrakstīta saistošā, labi saprotamā valodā, bet DVD pielikums ar fiziskās sagatavotības treniņu paraugdemonstrējumiem būs noderīgs uzskates līdzeklis treneru praktiskajā darbā. Novēlu, lai grāmatas autoru piemēram sekotu daudzi citi sporta speciālisti, kuru uzkrātā pieredze sportā būtu saistoša un noderīga mums visiem.”


Grāmatas galvenais redaktors ir Latvijas Handbola federācijas sacensību direktors un nacionālo izlašu direktors, pedagoģijas doktors Renārs Līcis. Tās tapšanā piedalījušies 24 autori, tostarp 14 zinātņu doktori un 12 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesori.


Grāmatas pielikumā pievienotajā videomateriālā skatāmi unikāli 2014.gada pirmssezonas fiziskās sagatavošanas treniņa materiāli skeletonā ar brāļu Martina un Tomasa Dukuru līdzdalību, kā arī vispusīgās fiziskās sagatavošanas treniņš Latvijas Nacionālajai basketbola izlasei.


Cietos vākos iesietā, 240 lapaspuses biezā, grāmata iepazīstina ar visdažādākajiem nosacījumiem veiksmīga vispusīgā treniņu procesa norisē, kas sekmē atlētu fiziskās īpašības kā izturību, ātrumu, spēku, veiklību un lokanību.


"Trenera rokasgrāmatā" pieredzējuši sporta speciālisti un sporta zinātnieki analizē un dalās uzkrātajā pieredzē par fiziskās sagatavotības novērtēšanu, cilvēka iedzimto fizisko spēju noteikšanu un attīstīšanu, kā arī sportistu uztura specifiku fiziskās sagatavošanas treniņu laikā.


Treneriem sniegti padomi sporta psiholoģijā, skaidrotas sekas sportistu agrīnai specializācijai, kas veido asimetrijas veidošanos cilvēka ķermenī, kā arī daudzas citas treneriem vajadzīgas un noderīgas lietas.


Grāmata „Vispusīgās fiziskās sagatavotības trenera rokasgrāmata” tapusi ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.


Būtisku vietu grāmatā ieņem ne tikai informācija par to, kā aprēķināt paveiktā darba apjomu, rezultātu un kā izskaitļot vai darītais devis augļus, bet arī sportista psiholoģiskā sagatavošanās treniņu darbam un sacensībām.


 Trenējies uzvarēt
Trenējies uzvarēt
Trenējies uzvarēt
Trenējies uzvarēt
Trenējies uzvarēt
2015.03.04. 11176
Supporters »

All supporters
By continuing homepage browsing you accept this page cookies.    OK