Kamaniņu braucējs Lozbers pirmoreiz karjerā kvalificējas PK posmam

18 gadus vecais Latvijas kamaniņu sportists Rihards Lozbers piektdien Vinterbergas trasē Vācijā pirmo reizi karjerā kvalificējies Pasaules kausa sacensībām. Nāciju kausā jeb atlasē veiksmīgi startējis arī Kristaps Mauriņš un Elīza Tīruma, savukārt Saiva Dambīte PK posmam nekvalificējās.

Citiem Latvijas sportistiem – Ināram Kivleniekam, Mārtiņam Rubenim, kā arī divnieku ekipāžām Andris Šics/Juris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš – atlases sacensībās nebija jāstartē, jo viņi atrodas līderu grupā. Maija Tīruma šajās sacensībās nestartē veselības problēmu dēļ, un viņa izlaidīs arī 2013.gada pasaules čempionātu, kas februāra sākumā sāksies Vistleras trasē Kanādā.

Nāciju kausa braucienā kungiem piektdien startēja 41 dalībnieks. Mauriņš ieņēma 14.vietu, savukārt Lozbers ierindojās 16.vietā. Ātrākais šajā braucienā bija Vācijas sportists Ralfs Paliks, kurš startēja ārpus konkurences. Mauriņš uzvarētājam zaudēja 0,588, savukārt Lozbers 0,716 sekundes.

Dāmām Nāciju kausā startēja 29 dalībnieces. E.Tīruma, kura startēja ar pirmo numuru, braucienā uzrādīja 11. labāko laiku, uzvarētājai Karinai Švābai no Vācijas zaudējot 0,880 sekundes. Dambīte ieņēma 23. vietu, uzvarētājai zaudējot 1,806 sekundes.

Pasaules kausa septītais posms Vinterbergā sāksies sestdien, kad startēs kungi, starp kuriem pirmo reizi šajā sezonā četri latvieši – Kivlenieks, Rubenis, Mauriņš un Lozbers. Svētdien starti dāmām (E.Tīruma), kā arī divnieku ekipāžām (Šics/Šics, Gudramovičs/Kalniņš).