LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Gints Bērziņš tiek izvirzīts jauno sportistu atbalsta programmai "Olimpiskais drafts 2021"

Latvijas Olimpiskā komiteja ir izveidojusi jauno sporta talantu atbalsta programmu "Olimpiskais drafts 2021", kurā Latvijas Kamaniņu sporta federācija ir izvizījusi arī  jauno un daudzsološo kamaniņu braucēju Gintu Bērziņu. 


Gints Bērziņš kamaniņu sportu iepazina jau sešu gadu vecumā. Jaunais sportists ir izcīnījis zelta medaļu 2020. gada Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs. Divus gadus pēc kārtas triumfējis Jauniešu Pasaules kausa posmu kopvērtējumā. Kā arī, 2019./2020. gada sezonā kļuvu par Junioru Pasaules vicečempionu.
Taču šajā sezonā Gints uzsāku savu debiju pieaugušo konkurencē un devās līdzi Latvijas Nacionālajai Kamaniņu sporta izlasei. Otrajā sezonas pusē Gints visos posmos ierindojās labāko desmitniekā. Savukārt Nāciju kausu kopvērtējumā pieaugušo konkurencē izcīnīja 1. vietu.
Protams, nedrīkst aizmirst arī par izcīnītajām godalgām U-23 vecuma grupā, kur sportists izcīnīja 3. vietu Pasaules čempionātā un sudraba medaļu Eiropas čempionātā.


Latvijas Olimpiskās komitejas programmas "Olimpiskais drafts" mērķis ir identificēt un atbalstīt individuālo Olimpisko sporta veidu jaunos un talantīgos sportistus vecuma grupā no 16 līdz 20 gadiem, motivējot sasniegumiem pāreja speriodā uz pieaugušo sportu.


LOK prezidents Žoržs Tikmers: “ Jauno sporta talantu atbalsta programma ir Latvijas Olimpiskās komitejas atbilde sporta sabiedrībai aktuālai tēmai – kā identificēt, motivēt un noturēt patiesi talantīgus jauniešus pārejas periodā no jauniešu uz pieaugušo sportu. Kā viens no būtiskiem iemesliem tam ir nepietiekams finansējums treniņu darbam. LOK ir spējis radīt interesi respektabliem uzņēmumiem, kuri ir gatavi kopā ar LOK atrast un atbalstīt Latvijas topošās sporta zvaigznes.”


Kļūstot par programmas nominantiem, jaunie sporta talanti var cīnīties par 3 stipendijām 25 000 euro apmērā katram un par 3 stipendijām 5000 euro apmērā katram gadā. Uzvarētājus žūrija paziņos 30. martā.


Šī programma tiek finansēta tikai no piesaistīto sadarbības partneru līdzekļiem, un valsts budžeta līdzekļi tai netiek tērēti. Projekta partneri ir akciju sabiedrība “Latvijas Valsts Meži”, akciju sabiedrība “LNK Industries” un kompānija “Amber Beverage Group”.


Zemāk varat nokatīties Ginta Bērziņa motivācijas stātu. 


 


Informācijas avots: Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

2021.03.01. 3275
Atbalstītāji »

Visi atbalstītāji
Turpinot pārlūkot mājaslapu, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai.    OK