LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Bērnu un Jauniešu kamaniņu sporta skola

Murjāņu Sporta ģimnāzijas struktūrvienība "Bērnu un jauniešu kamaniņu sporta skola" ( MSĢ BJKSS) ir vienīgā šāda profila mācību iestāde Latvijas Republikā, kas veic jauno talantu atlasi un tālāku sagatavošanu vienā no Latvijā populārākajā un perspektīvākajā ziemas sporta veidā – kamaniņu sportā. Kā jau noprotams, mūsu mācību iestādes dislokācija Siguldā nav nejauša, jo tieši šajā pilsētā – atrodas Latvijas mērogiem unikāla sporta celtne – Siguldas Bobsleja un kamaniņu sporta trase. Šāda sporta bāze, kas ik gadu ļauj Latvijas iedzīvotājiem klātienē vērot pasaules līmeņa sacīkstes kamaniņu sportā ar labāko kamaniņu braucēju piedalīšanos, uzliek arī lielus pienākumus. Un šie pienākumi sniedzas ne tikai sacīkšu organizatoriski – materiālā nodrošinājuma un sporta bāzes uzturēšanas jomā.

Pirmais no šiem pienākumiem ir un paliek pienākums rūpēties par Latvijas sportistu jaunās paaudzes sagatavošanu, perspektīvāko bērnu atlasi, regulāru treniņdarbu, lai turpinātu tradīcijas un apliecinātu mūsu kamaniņu braucēju augsto meistarību. Mūsu pienākums ir rūpēties, lai katram jaunajam talantam tiktu radīti labvēlīgi treniņu apstākļi, tiktu sniegtas iespējas mācīties un pilnveidot sevi kā sportiski, tā arī vispārcilvēciski, morāli un intelektuāli.

Šodienas kamaniņu sporta visspilgtākā attīstības tendence ir ātrums un tā attīstīšana. Tādēļ inženieri meklē labāko metālu, ziedes, labāko leņķi sliecēm. Protams, ne mazāk svarīgs ir arī mācību-treniņu process un metodes ar kādām sasniedzas mūsu sportistu visaugstākie rezultāti. Tāpēc 1995. gadā IZM vadībā ir dibināta Latvijas Bērnu un jauniešu kamaniņu sporta skola, kuras uzdevums ir audzināt jaunos, topošos olimpiešus kamaniņu sportā.

Ar Latvijas Republikas Ministru kabineta Rīkojumu Nr.,299 no 26.12.2009. IZM Latvijas Bērnu un jauniešu specializētā kamaniņu sporta skola ir reorganizēta par MSĢ struktūrvienību ”Bērnu un jauniešu kamaniņu sporta skola”.

Skolas audzēkņi ir bērni un jaunieši līdz 25 gadu vecumam, kas nodarbojas ar kamaniņu sportu. Skolā trenējas 90 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Ar viņiem strādā 5 algoti treneri. Šeit ir sagatavoti daudzi Latvijas Nacionālās izlases dalībnieki, kas ir spējuši izcīnīt medaļas starptautiskās sacensībās.

Sporta skola īsteno kamaniņu sporta profesionālās ievirzes izglītības programmu.

Sporta skola, ievērojot profesionālās izglītības likuma noteiktās prasības organizē darbu pēc IZM licencētās programmas kamaniņu sportā, kas paredz:

1. Audzēkņu kontingenta atlases darbs.

2. Praktiskās un teorētiskās nodarbības grupās.

3. Individuālās nodarbības.

4. Kontroles normatīvu pieņemšana.

5. Sacensības.

6. Piedalīšanās treniņu nometnēs.

7. Darbs ar kamanām un to sliecēm.

8. Teorētiskās nodarbības noteikumu apgūšanai.

9. Perspektīvāko audzēkņu atlase.

10. Organizatoriskais un metodiskais darbs sporta speciālistu tālākizglītībā.

11. Veselības pārbaude sporta medicīnas centrā.

 

Pieteikšanās kamaniņu sporta treniņiem, rakstot uz e-pastu bjkss@msg.edu.lv, vai zvanot uz zemāk norādītajiem tālruņa numuriem.


 

MSĢ BJKSS vadītāja


Dace Ābeltiņa


Tel.:+371 29 789 245

MSĢ BJKSS trenere (Ulbroka, Stopiņi)


Anna Orlova


Tel.: +371 29 433 875

MSĢ BJKSS treneris (Sigulda)


Riks Kristens Rozītis


Tel.: +371 29 388 110

 MSĢ BJKSS trenere (Ulbroka)

Vera Zozuļa

 Tel.: +371 29 467 427

MSĢ BJKSS trenere (Sigulda)


Sigita Bērziņa

Tel.: +371 20 214 356Atbalstītāji »

Visi atbalstītāji
Turpinot pārlūkot mājaslapu, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai.    OK