Kendija Aparjode otro reizi pēc kārtas Sočos kāpj uz goda pjedestāla

Svētdien, 5. decembrī Eberspacher pasaules kausa trešais posms Sošu trasē iesākās ar sieviešu sacensībām, kurās starp 28 sportistēm startēja arī četras latvietes: Elīza Tīruma, Kendija Aparjode, Ulla Zirne un Sigita Bērziņa.

Pirmajā braucienā šī brīža pasaules kausu kopvērtējuma ceturtās vietas īpašniece Kendija Aparjode veica stabilu braucienu un finišēja 49.946 sekundēs, kas sportistei ļāva ierindoties ceturtajā pozīcijā. Elīzai Tīrumai ne visai labi izdevās izbraukt pirmo virāžu, taču sportiste pārējo trasi veica ar labām līnijām un finišēja sestajā vietā [+0.295].

Sigitai Bērziņai sestais labākais starts un finišā 19. pozīcija [+0.667]. Savukārt Ulla Zirne savā pirmajā pasaules kausā šajā sezonā trases lejas daļā pieļāva nelielas kļūdas un finišēja ar 25. ātrāko rezultātu [+0.928].

Pirmā brauciena līdere – vāciete Jūlija Taubitsa (Julia Taubitz), kas braucienu veica par 0.076 sekundēm lēnāk nekā sev piederošais trases rekords [49.677]. Otrā – Krievijas sportiste Jekaterina Katņikova (Ekatarina Katnikova) [+0.124], bet trešajā pozīcijā Natālija Gaizenbergere (Natalie Geisenberger) [+0.142].

Otrajā braucienā Kendija Aparjode veica labu braucienu un finišēja ar ceturto labāko laiku, kas divu braucienu summā latvietei garantēja vietu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena [+0.442]. Otrajā vietā – Natālija Gaizenbergere (Natalie Geisenberger) [+0.368], kas šajā sezonā pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla. Savukārt zeltu izcīna trases rekorda īpašniece Jūlija Taubitsa (Julia Taubitz) [1:39.434].

Elīzai Tīrumai otrajā braucienā desmitais laiks finišā, kas divu braucienu summā sportistei ļāva saglabāt vietu TOP 6 [+0.644].

Sigitai Bērziņai ne tik veiskmīgs otrais brauciens un finišā 22. ātrākais laiks, kas divu braucienu summā sportistei ļāva ierindoties 22. vietā [+1.281]. Ulla Zirne otrajā braucienā uzlaboja gan starta rezultātu, gan veica labu braucienu strasē, kas rezultējās ar 13. ātrāko laiku braucienā, taču divu braucienu summā sportiste ierindojās 24. pozīcijā [+1.319].

Eberspacher pasaules kausa trešais posms noslēgsies ar BMW Sprinta kausu, kurā piedalīsies arī seši Latvijas sportisti: Kendija Aparjode, Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, Gints Bērziņs un duets Andri Šics/Juris Šics.

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē Sportacentrs.com TV un interneta portālā Sportacentrs.com.