Kaspars Rinks/Vitālijs Jegorovs Eiropas čempioni

Piektdien un sestdien, 16. un 17. decembrī Vācijas pilsētā Altenbergā norisinās ne vien Junioru pasaules kausa ceturtais posms, bet arī 44. Junioru Eiropas čempionāts.

Piektdien, 16. decembrī uz starta devās un par godalgām Junioru pasaules kausa ceturtajā posmā un 44. Junioru Eiropas čempionātā cīnījās “Junioru” sieviešu un vīriešu divvietīgās ekipāžas, kā arī “Junioru” sievietes.

“Junioru” vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Kaspars Rinks/Vitālijs Jegorovs izcīnīja Eiropas čempiona titulu, divu braucienu summā apsteidzot vāciešus Moricsu Jāgeru/Valentīnu Steudi (Moritz Jager/Valentin Steudte) par 0.095 sekundēm [1:21.184]. Trešajā vietā (44. Junioru Eiropas čempionātā) ierindojās Vācija sportisti Paskāls Kunze/ Medoks Gotze (Pascal Kunze/Maddox Gotze), kuri latviešiem piekāpās par 0.567 sekundēm. Savukārt trešā vieta Junioru pasaules kausā – amerikāņu duetam Markusam Milleram/Ancelam Haugsjājam (Marcus Mueller/Ansel Haugsjaa) [+0.552].

Otra Latvijas ekipāža Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns Junioru pasaules kausa ceturtajā posmā izcīnīja astoto vietu [+1.575], bet 44. Junioru Eiropas čempionātā – sesto vietu.

“Junioru” sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Marta Robežniece/Kitija Bogdānova tūlīt aiz goda pjedestāla, ceturtajā vietā [+0.227]. Pirmajā braucienā latvietes ierindojās piektajā pozīcijā, bet otrajā braucienā finišā uzrādīja labāko laiku braucienā.

Otra Latvijas “Junioru” sieviešu ekipāža Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna abus sacensību braucienus uzsāka daudzsološi, startā uzrādot labāko laiku, taču pirmajā braucienā trases lejasdaļā pieļautā kļūda rezultējās ar desmito labāko finiša laiku. Savukārt otrajā braucienā sportistes finišēja ar otro labāko rezultātu, kas divu braucienu summā ļāva ierindoties septītajā vietā [+0.794]. Sacensību uzvarētājas – austrietes [1:22.666]. Otrajā vietā Itālijas sportistes [+0.094], bet bronza – vācietēm [+0.218].

“Junioru” sieviešu konkurencē Latvijas valstsvienību pārstāvēja divas sportistes: Frančeska Bona un Zane Kaluma.

Labākā no latvietēm 44. Junioru Eiropas čempionātā – Frančeska Bona, kurai pirmajā braucienā 9. labākais finiša rezultāts, bet otrajā – trešais, kas divu braucienu summā ļāva izcīnīt piekto vietu (Junioru pasaules kausa ceturtajā posmā – sesto vietu) [+0.297]. Savukārt Zane Kaluma izcīnīja 16. vietu 44. Junioru Eiropas čempionātā un 18. vietu Junioru pasaules kausa ceturtajā posmā. [+1.644].

Zelts un sudrabs vācietēm – Antonijai Pīčmanei (Antonia Pietschmann) [1:25.221] un Alīnai Broitigamai (Alina Braeutigam) [+0.010]. Savukārt trešajā vietā austriete Dorotija Švarca (Dorothea Schwarz) [+0.177].

Sestdien, 17. decembrī Junioru pasaules kausa ceturtais posms un 44. Junioru Eiropas čempionāts noslēgsies ar “Junioru” vīriešu sacensībām un komandu stafeti.