Noskaidroti uzvarētāji Latvijas čempionātā un Latvijas junioru un jaunatnes meistarsacīkstēs

2022./2023. gada sezona noslēdzās ar Latvijas čempionātu un Latvijas junioru un jaunatnes meistarsacīkstēm, kurās startēja 99 sportisti.

Par godalgām cīnījās visi Latvijas Nacionālās izlases atlēti: Gints Bērziņš, Kristers Aparjods, Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Anda Upīte/Sanija Ozoliņa. Kā arī sacensībās ārpus konkurences piedalījās Latvijas titulētākais duets Andris Šics/Juris Šics.

Stiprā vēja dēļ starti no vīriešu starta, kas atrodas Siguldas Bobsleja trases sestajā stāvā, tika pārcelti zemāk uz sieviešu un divvietīgo ekipāžu startu.

Vīriešu konkurencē uzvaru divu braucienu summā izcīnīja Kristers Aparjods (Saulkrasti), kuram abos braucienos labākais finiša laiks [1:23.928]. Otrajā vietā, Aparjodam piekāpjoties par 0.161 sekundi, Gints Bērziņš (Sigulda). Savukārt trešajā vietā Kaspars Rinks (Ropaži, MSĢ) [0.721].

“Junioru” vīriešu konkurencē uzvara Gintam Bērziņam [1:24.089], bet otrajā vietā ierindojās Kaspars Rinks [+0.560].

Kristers Aparjods: “Protams, bijām gatavojušies stratēt no vīru starta. Kā jau pirms un pēc sezonas testējam tehniku, tāpēc arī uz šodienu pamainīju ekipējumu. Pirmajā brīdī lēmums pārcelt starta vietu uz dāmu startu nebija tas iepriecinošākais, bet visiem apstākļi bija vienādi. Un šeit parādās katra sportista meistarība, ka ir jāpārslēdzās uz braucienu no citas starta vietas. Pirmajā braucienā vairākas vietas trasē nedaudz pārstrādāju, nesanāca īsti pārslēgties uz braucienu no zemākas starta vietas. Otrajā braucienā bija nedaudz labāk. Jāsaka, ka nav tāda līdz galam padarīta darba sajūta, bet kopumā tāpat prieks par Latvijas čempiona titulu.

Sieviešu konkurencē pirmo rezi čempiones titulu izcīnīja Elīna Ieva Vītola (Sigulda), kurai pirmajā braucienā labākais finiša laiks, bet otrajā – otrais [1:24.926]. Sudraba godalga Sigitai Bērziņai (Sigulda) [+0.163]. Svaukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Kendija Aparjode (Saulkrasti), kurai pirmajā braucienā ceturtais labākais laiks, bet otrajā – pirmais. [+0.389] Savukārt juniore Zane Kaluma (Rīga, MSĢ) kā vienīgā “Junioru” sieviešu konkurencē izcīnīja uzvaru [1.25.675].

Pirmo reizi uzvaru Latvijas čempionātā. Braucienu ziņā pirmais brauciens bija labāks nekā otrais. Pirmajā braucienā pēc piecpadsmitās virāžas iepūta vējšs, bet ļoti nekoncentrējos uz laikapstākļiem, bet gan braucieniem,” stāsta Elīna Ieva Vītola pēc uzvaras Latvijas čempionātā.

Sievieši divvietīgo ekipāžu konkurencē zelta godalgu izcīnīja Anda Upīte/Sanija Ozoliņa (Rīga/Sigulda) [1:26.593]. Otrajā vietā Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna (Salaspils/Ropaži, MSĢ) [+0.435]. Savukārt bronzas godalga Martai Robežniecei/Kitijai Bogdanovai (Ropaži/Rīga, MSĢ) [+0.446].

“Junioru” sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvara Latvijas junioru un jaunatnes meistarsacīkstēs Viktorijai Ziediņai/Selīnai Elizabetei Zvilnai (Salaspils/Ropaži, MSĢ) [1:27.028], bet sudraba godalga Martai Robežniecei/Kitijai Bogdanovai (Ropaži/Rīga, MSĢ) [+0.011].

Vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Latvijas čempionu titulu izcīnīja Mārtiņš Bots/Roberts Pūme (Sigulda/Ropaži), kuriem abos braucienos absolūti labākais finiša laiks [1:24.375]. Otrajā vietā juniori Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns (Saulkrasti/Ropaži, MSĢ) [+0.370]. Savukārt bronzas godalga Eduardam Ševicam-Mikeļševicam/Lūkasam Krastam (Garkalne/Alūksne) [+0.456].

“Junioru” vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē zelta godalga Raimondam Baltgalvim/Krišjānim Brūnam (Saulkrasti/Ropaži, MSĢ) [1:24.745]. Sudrabs Junioru Pasaules un Eiropas čempioniem Kasparam Rinkam/Vitālijam Jegorovam (Ropaži/Ulbroka, MSĢ)[+0.623]. Savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Jānis Gruzdulis Borovojs/Uldis Jakseboga (Ropaži/Ropaži, MSĢ)[+6.166].

“Jaunieši A” 11 zēnu konkurencē uzvaru izcīnīja Edvards Marts Markitāns (Cēsis, MSĢ) [1:27.339]. Otrajā vietā Vitālijs Jegorovs (Ulbroka, MSĢ) [+0.803]. Savukārt bronzas godalga Aleksim Siņiļņikovam (Saulkrasti, MSĢ) [+1.020].

“Jaunieši A” 12 meiteņu lielā konkurencē uzvaru Latvijas junioru un jaunatnes meistarsacīkstēs izcīnīja Agnija Bogdanova (Rīga, MSĢ) [1:22.977]. Sudraba godalga Artai Polei (Ulbroka, MSĢ) [+0.287]. Savukārt bronzas godalga Annai Aizupei (Ulbroka, MSĢ) [+0.342].

“Jaunieši B” zēnu konkurencē zelta godalgu izcīnīja Roberts Sprukuls (Ropaži, BJKSS). Sudrabs Evertam Preciniekam (Ropaži, BJKSS), bet bronzas godalga Ģirtam Circenim (Ropaži, BJKSS).

“Jaunieši A” zēnu divvietīgo ekipāžu konkurencē zelts Rūdim Kūkojam/Markusam Liepiņam (Saulkrasti/Ropaži,MSĢ). Sudraba godalga Kristiānam Čižikam/Alfrēdam Vanagam (Ropaži/Ropaži, MSĢ). Savukārt bronzas godalga Ēdenam Čepulim/Dēvidam Smirnovam (Ropaži/Ropaži, MSĢ).

“Jaunieši B” zēnu divvietīgo ekipāžu konkurencē kā vienīgie savā vecuma grupā zelta godalgu izcīnīja Kristiāns Čižiks/Alfrēds Vanags (Ropaži, MSĢ).

“Jaunieši A” meiteņu divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvaru izcīnīja Arta Pole/Agnija Bogdanova (Ulbroka/Rīga, MSĢ). Savukārt sudraba godalga Margitai Sirsniņai/Madarai Pavlovai (Sigulda/Ropaži, MSĢ).

“Jaunieši B” meiteņu konkurencē kā vienīgā dalībniece šajā vecuma grupā startēja Alise Bergmane, kurai arī zelta godalga (Rīga, BJKSS).

“Jaunietes C” meiteņu konkurencē pirmo vietu divu braucienu summā izcīnīja Katija Rimicāne (Ropaži, BJKSS). Sudraba godalga Katrīnai Parfenkovai (Sigulda, BJKSS). Savukārt trešajā vietā ierindojās Līna Zilvere (Sigulda, BJKSS).

“Jaunieši C” 23 zēnu lielā konkurencē čempiona tituls Reinholdam Žūriņam (Saulkrasti, Saulkrastu SĢC). Otrajā vietā Renārs Kūkojs (Saulkrasti/Saulkrastu SĢC). Savukārt bronzas godalga Kristenam Rudgalim (Ropaži, BJKSS).

Tāpat tika apbalvoti paši jaunākie dalībnieki – “Jaunieši D”, kuri cīnījās “Jaunieši C” vecuma grupā.

“Jaunieši D” meiteņu konkurencē uzvara Līnai Zilverei (Sigulda, BJKSS). Otrajā vietā Gerda Zilbere (Sigulda, BJKSS), bet trešā – Līna Kraslavska (Ropaži, BJKSS).

“Jaunieši D” zēnu konkurencē ātrākais divu braucienu summā Renārs Kūkojs (Saulkrasti/Saulkrastu SĢC). Otrajā vietā Gustavs Reitups (Saulkrasti/Saulkrastu SĢC), bet trešājā vietā Edgars Kairis (Rīga, BJKSS).