Bots/Plūme Vinterbergā izcīna augsto piekto vietu

Sestdien, 6. janvārī, Eberspächer Pasaules kausa trešais posms Vinterbergas ledus trasē, Vācijā, iesākās ar sieviešu divvietīgo ekipāžu sacensībām, kurās Latvijas valstsvienību pārstāvēja trīs dueti: Anda Upīte/Zane Kaluma, Marta Robežniece/Kitija Bogdanova un Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna.

15 dāmu ekipāžu lielā konkurencē labāko rezultātu starp latvietēm divu braucienu summā uzrādīja Anda Upīte/Zane Kaluma, izcīnot astoto vietu [+0.820]. Latvietes pirmajā braucienā uzrādīja ceturto labāko starta laiku, bet, pieļaujot kļūdas trases lejas daļā, finišēja astotajā pozīcijā. Otrajā braucienā duetam septītais starta laiks un finišā septītā vieta.

Tūlīt aiz komandas biedrēm, astotajā vietā [+1.208], ierindojās Marta Robežniece/Kitija Bogdanova, kuras pirmajā braucienā uzrādīja otro labāko starta laiku, bet finišā ieņēma septīto pozīciju. Savukārt, otrajā braucienā ekipāžai trešais labākais starta laiks, bet trases lejas daļā, pieļaujot smagas kļūdas, latvietes finišēja ar 11. labāko laiku.

Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna divu braucienu summā izcīnīja 11. pozīciju, pirmajā braucienā uzrādot 13. finiša laiku, bet otrajā – desmito [+1.940].

Sacensību uzvarētājas vācietes Džesika Degenharda/Šejenne Rozentāle (Jessica Degenhardt/Cheyenne Rosenthal) [1:27.131]. Sudrabs Itālijas sportistēm Andreai Voetterei/Marionai Oberhoferei (Andrea Voetter/Marion Oberhofer) [+0.024]. Savukārt, bronza austrietēm Selīnai Eglei/Larai Mišelai Kippai (Selina Egle/Lara Michaela Kipp) [+0.044].

Sieviešu konkurencē labākā no latvietēm, divu braucienu summā izcīnot septīto vietu, Elīna Ieva Vītola [+0.656], kura abos braucienos uzrādīja labāko starta laiku, bet trases lejas daļā attiecīgi sesto un devīto finiša laiku.

Kendija Aparjode pirmajā braucienā finišēja 56.015 sekundēs, kas bija astotais ātrākais laiks. Otrajā braucienā latvietei neizdevās uzlabot sava pirmā brauciena rezultātu un finišā 11. vieta, kas divu braucienu summā garantēja desmito vietu [+0.798].

Sigitai Bērziņai pirmajā braucienā trešais labākais starta laiks, bet neprecizitātes trases lejas daļā sportistei finišā ļāva ierindoties vien 18. pozīcija. Otrajā braucienā Bērziņai ceturtais starta laiks, bet finišā 18. pozīcija, kas divu braucienu summā ļāva ierindoties 17. vietā [+1.657].

Frančeska Bona pirmajā braucienā ierindojās tūlīt aiz komandas biedres, 19. pozīcijā, taču otrajā braucienā kļūdu virknējuma rezultātā sportiste piedzīvoja kritienu un sacensības nefinišēja.

Uz goda pjedestāla divas austrietes un vāciete. Zelta godalga titulētajai austrietei Madeleinei Eglei (Madeleine Egle)[1:51.392]. Otrajā vietā Vācijas sportiste Jūlija Taubitza (Julia Taubitz) [+0.029], bet trešā – Hanna Proka (Hannah Prock) [+0.305].

Eberspächer Pasaules kausa trešā posma pirmo sacensību dienu noslēdza vīriešu ekipāžas, kurās Latvija tika pārstāvēta ar trīs ekipāžām.

Latvijas vadošais duets Mārtiņš Bots/Roberts Plūme divu braucienu summā izcīnīja augsto piekto vietu, uzvarētājiem – austriešiem Tomasam Juriam Gattam/Rikardo Martinam Šofam (Juri Thomas Gatt/ Riccardo Martin Schoepf) piekāpjoties par 0.338 sekundēm. Sudrabs – pieredzes bagātajiem vāciešiem Tobiasam Vedlam/Tobiasam Arltam (Tobias Wendl/Tobias Arlt) [+0.066]. Savukārt, bronzas godalga vāciešiem Hannesam Orlamunderam/Paulam Konstantīnam Gubitzam (Hannes Orlamuender/ Paul Constantin Gubitz) [+0.091].

Eduardam Ševicam-Mikeļševicam/Lūkasam Krastam pirmajā braucienā 12. labākais finiša laiks. Savukārt, otrajā braucienā, pieļaujot kļūdu trases lejas daļā, latvieši finišā uzrādīja 21. vietu, kas divu braucienu summā ļāva ierindoties 15. vietā.

Latvijas junioru duetam Raimondam Baltgavim/Vitālijam Jegorovam pirmajā braucienā piedzīvotā kritiena dēļ neizdevās sasniegt finiša līniju.

Eberspächer Pasaules kausa trešais posma otrā sacensību dienā iesāksies ar vīriešu sacensībām un noslēgsies ar komandu stafeti.

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē TV6, portālā tv3.lv, TV3 Play, kā arī Go3.