LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

LU Sporta centra piedāvājums augsta līmeņa sportistiem: jo augstāki sasniegumi sportā, jo lielāka atlaide studijām LU

Latvijas Universitāte (turpmāk – LU) jau vairākus gadus atbalsta augsta līmeņa sportistus, piešķirot sporta stipendijas studijām augstskolā, lai dotu iespēju gūtu panākumu ne tikai sportā, bet arī mācībās. Šogad pieteikšanās “Duālās karjeras” sporta stipendijai studiju maksas segšanai norisināsies no 1. jūlija līdz 28. jūlijam.

LU aicina jaunos augsta līmeņa sportistus izmantot LU piešķirtās sporta stipendijas, kas nodrošina iespēju sportistiem iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību un vienlaikus turpināt sportista karjeru. Sporta stipendija, kā tas ierasts daudzās Eiropas un Ziemeļamerikas valstīs, nodrošina studiju maksas segšanu, ja sportists uzrādījis augstus sasniegumus savā sporta veidā un vienlaikus ir sekmīgs arī studijās LU.

“Laiks, kurā šobrīd dzīvojam, ir pierādījis, ka ir jādomā vairākus soļus uz priekšu. Šobrīd jūtam cik strauji mainās situācija pasaulē, tādēļ sportistiem aktīvi jādomā, kā turpmāk sevi realizēt. Izglītība veicina personības izaugsmi un pilnveido jauno sportistu. Duālā karjera pierāda arī to, ka sportisti grib un var iegūt augstāko izglītību paralēli turpinot trenēties. Studijās noder sportista mērķtiecīgums un gribasspēks, bet sportā noder studijās iegūtās analītiskās un dažkārt pat akadēmiskās zināšanas. Nereti ir zināmas situācijas, kad sabiedrībā populāri sportisti pēc karjeras beigām ir apjukuši, jo nonāk pie vairākiem svarīgiem jautājumiem – ko darīt, kā darīt un kā turpināt dzīvot. Lai šādas situācijas sportistu vidū mazinātu, Latvijas Universitāte dod unikālu iespēju apvienot divas lietas vienlaicīgi - sportista karjeru un studijas.” skaidro LU sporta centra direktors Uģis Bisenieks. “Daudzi jau esošie duālās karjeras veidotāji atzinuši, ka šāda iespēja – studēt un sportot vienlaikus – ir liels ieguvums un ir ļoti pateicīgi LU par šādu iespēju.”

LU studente un duālās karjeras sportiste, kamaniņbraucēja Elīna Ieva Vītola atzīst, ka studiju maksas atlaide motivēt sasniegt vēl augstākus sniegumus sportā: “Nodarbojoties ar kamaniņu sportu, kad sacensību sezona ir ziemas periodā, un intensīvāko mācīšanās periodu pavadu ārpus Latvijas, noteikti varu teikt, ka Duālā karjera ir lielisks veids, kā apvienot profesionālo sportu ar studijām. Šajā semestrī saskāros ar priekšmetiem, kur eksāmenus nevarēju nokārot uzreiz kopā ar kursu, taču lektori bija tik atsaucīgi un pretimnākoši, ka pagarināja man kārtošanas termiņu un nokārtoju visu atgriežoties Latvijā. Vēl viens liels pluss, jo augstāki sasniegumi sportā, jo lielāka studiju maksas atlaide, kas ir lielisks motivātors, lai ārpus studijām ar pilnu atdevi atdotos treniņos.”

Uzzini sīkāk par 2024./2025. gada pieteikšanos un sportista pieteikuma anketu meklē šeit: https://www.lu.lv/sports/par-mums/zinas/zina/t/84528/

Tiekamies studijās!

 

2024.06.17. 236
Atbalstītāji »

Visi atbalstītāji
Turpinot pārlūkot mājaslapu, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai.    OK