VELTINS EisArena Winterberg | 2025/2026 sezona
3. FIL Junioru Pasaules kausa posms Winterbergā Latvijas kamaniņu sportam noslēdzies ar augstvērtīgiem rezultātiem, medaļām un skaidru apliecinājumu mūsu junioru konkurētspējai pasaules līmenī. Latvijas sportisti demonstrēja gan izcilu ātrumu, gan tehnisko meistarību vienā no sarežģītākajām trasēm Eiropā.
Federācijas vērtējumā šīs sacensības apliecina, ka Latvijas kamaniņu sportā aug spēcīga, mērķtiecīga un perspektīva jaunā paaudze, kas jau šobrīd spēj cīnīties par pjedestālu pasaules elites konkurencē.
🥇 Margita Sirsniņa (LAT) – 1:26.454 | ātrākais finiša ātrums – 126,1 km/h
🥈 Anka Jänicke (GER) – 1:26.645 (+0.191)
🥉 Josephine Buse (GER) – 1:26.729 (+0.275)
Margita Sirsniņa aizvadīja divus stabilus, pārliecinošus braucienus, dominējot gan starpfinišos, gan kopvērtējumā. Šī uzvara ir spilgts apliecinājums viņas meistarībai un potenciālam augstākajā līmenī.
🥇 Philipp Brunner / Manuel Weissensteiner (ITA) – 1:32.601 | max 123,6 km/h
🥈 Silas Sartor / Liron Raimer (GER) – 1:32.763 (+0.162) | max 122,2 km/h
🥉 Edvards Marts Markitāns / Roberts Lazdāns (LAT) – 1:33.102 (+0.501) | max 123,0 km/h
Latvijas jaunā ekipāža uzrādīja vienu no ātrākajiem braucieniem sacensībās, apliecinot izcilu starta jaudu un slīdējuma kvalitāti. Šis pjedestāls ir nozīmīgs solis ekipāžas attīstībā un skaidrs signāls par nākotnes potenciālu.
🔹 Jānis Gruzdulis-Borovojs – 10. vieta | 1:51.922 (+1.500) | max 131,1 km/h
🔹 Jānis Gruzdulis-Borovojs / Margita Sirsniņa – 5. vieta | 1:47.468
🔹 Edvards Marts Markitāns / Roberts Lazdāns + Ogorodņikova / Zvilna – 4. vieta | 1:34.723
Arī šajās disciplīnās Latvijas sportisti demonstrēja konkurētspējīgus laikus un ļoti ātrus startus, kas ir būtisks pamats turpmākai izaugsmei.
“Esmu ļoti priecīgs par izcīnītajām medaļām, jo Vinterbergas trase mūsu sportistiem vienmēr ir bijusi izaicinoša. Īpašs gandarījums, protams, ir par Margitas uzvaru, kā arī par jaunā divnieka izcīnīto bronzas medaļu — tas ir lielisks apliecinājums viņu progresam. Vēlos uzteikt arī visus sportistus par ļoti labiem starta laikiem. Šie rezultāti dod pārliecību un kalpos kā labs atspēriena punkts jau drīz gaidāmajam Pasaules čempionātam.”
Edvards Marts Markitāns / Roberts Lazdāns:
“Lai gan vēl tikai krājam sacensību pieredzi, esam priecīgi, ka jau šobrīd varam būt konkurētspējīgi ar spēcīgām ārzemju ekipāžām. Tas dod papildu motivāciju turpināt strādāt un attīstīties.”
Margita Sirsniņa:
“Esmu ļoti laimīga par izcīnīto uzvaru un aizvadītajiem braucieniem. Ceru turpmākās sacensības šosezon aizvadīt ar tikpat labiem panākumiem.”
Latvijas Kamaniņu sporta federācija sirsnīgi sveic visus sportistus, trenerus un komandas dalībniekus ar izcilo sniegumu Winterbergā. Šie rezultāti apliecina mērķtiecīga darba augļus un ļauj ar pārliecību skatīties nākotnē — Latvijas juniori jau šodien veido rītdienas izlasi un iespējamos olimpiešus.
2026.01.23.
187
» 6. FIL JUNIORU PASAULES KAUSS KAMANIŅU SPORTĀ – SIGULDĀ
» LATVIJA – 4. VIETA OLIMPISKAJĀ STAFETĒ | STABILS SNIEGUMS PASAULES ELITĒ
» VĒSTURISKA OLIMPISKĀ DIENA KAMANIŅU SPORTĀ – DEBIJA, CĪŅA UN TOP REZULTĀTI KORTĪNĀ
» VĒSTURE IR RAKSTĪTA: ELĪNA IEVA BOTA IZCĪNA OLIMPISKO SUDRABU SIEVIEŠU VIENINIEKOS
» SPĒCĪGAS POZĪCIJAS PIRMS STARTA: LATVIJAS DIVNIEKU EKIPĀŽAS OLIMPISKAJĀ TRASĒ