Ziediņa/Zvilna Nāciju kausā izcīna sudrabu

Piektdien, 3. februārī, kā ierasts, norisinājās Nāciju kauss jeb kvalifikācijas sacensības Eberspacher Pasaules kausa sestajam posmam, kurā piedalījās četri Latvijas Junioru izlases sportisti: Frančeska Bona, Kaspars Rinks un divvietīgā ekipāža Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna.

Pārējie sportisti – Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode, Gints Bērziņš, Kristers Aparjods, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts un Anda Upīte/Sanija Ozoliņa – ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Eberspächer pasaules kausa posmos.

Vīriešu konkurencē par vietu pamatsacensībās cīnījās 18 sportisti. Juniors Kaspars Rinks uzrādīja desmito labāko starta laiku un finišēja sestajā pozīcijā [+0.486]. Uz goda pjedestāla divi vācieši. Pirmais – Sebastians Bleijs (Sebastian Bley) [55.174]. Sudraba godalga ASV sportistam Džonatanam Ērikam Gustavsonam (Jonathan Eric Gustafson) [+0.202]. Savukārt bronza Moritsam Eliasam Bollmanam (Moritz Elias Bollmann) [+0.207].

Sieviešu konkurencē Frančeska Bona izcīnīja 21. pozīciju [+2.410], nekvalificējoties pamatsacensībām.

Uzvaru izcīnīja austriete Madeleine Egle (Madeleine Egle) [53.356]. Otrajā vietā amerikāniete Sammere Bričere (Summer Britcher) [+0.228]. Savukārt trešajā vietā Austrijas sportiste Hanna Proka (Hannah Prock) [+0.644].

Sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē juniores Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna izcīnīja sudraba godalgu, uzvarētājām itālietēm Nadijai Falkensteinerai/Annalenai Huberei (Nadia Falkensteiner/Annalena Huber) piekāpjoties par 0.503 sekundēm. Trešajā vietā Čehijas sportistes – Anna Cezikova/Lūcija Jansova (Anna Cezokova/Lucie Jansova) [+0.826].

Sestdien, 4. februārī uz starta dosies un par godalgām cīnīsies vīriešu un sieviešu divvietīgās ekipāžas, kā arī sievietes.

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē kanālā TV6, portālā “tv3.lv” un nākamās paaudzes televīzijā Go3.