LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Šici Oberhofā izcīna piekto vietu

Eberspächer pasaules kausa astotā posma pirmā sacensību diena noslēdzās ar divvietīgo ekipāžu sacensībām, kurās starp 21 ekipāžu par vietu uz goda pjedestālā cīnījās arī divi latviešu dueti: Mārtiņs Bots/Roberts Plūme un sezonas kopvērtējuma līderi Andris Šics/Juris Šics.

Sezonas kopvērtējuma līderi Andris Šics/Juris Šics trasē devās kā noslēdzošā ekipāža. Latvieši pieļāva nelielu kļūdu pirmajā virāžā, bet atlikušo trasi veica labi un, finišējot 41.590 sekundēs, ierindojās piektajā pozīcijā, no trešās vietas atpaliekot vien 0.036 sekundes.

Mārtiņš Bots/Roberts Plūme uzrādīja piekto labāko starta laiku, bet 11. virāžas izejā sportisti pieļāva lielu kļūdu, kas attiecīgi finišā neļāva uzrādīt augstvērtīgu rezultātu, finišējot 42.130 sekundēs un ierindojoties 14. vietā [+0.799].

Pēc pirmā brauciena pirmajās divās vietās vācieši. Līdera pozīcijā jaunā trases rekorda īpašnieki – 41.331 sekundes – Tonijs Eggerts/Saša Benekens (Toni Eggert/Sasha Benecken). Otrie – jaunā starta rekorda īpašnieki Vendls/Arlts (Wendl/Arlt) [+0.160], bet trešaja vietā itāļi Rieders/Hainzvalders (Rieder/Hainzwalder) [+0.223].

Otrajā braucienā Andris un Juris Šici veica lielisku braucienu un, finišējot 41.553 sekundēs, divu braucienu summā izcīnīja augsto piekto vietu [+0.492], no trešās vietas atpaliekot 0.041 sekundi.

Otrajā braucienā Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ne vien uzlaboja sava pirmā brauciena starta laiku, bet arī izlaboja pirmā brauciena kļūdas un, filigrāni veicot trases līnijas, finišēja 41.650 sekundēs, kas bija sestais labākais rezultāts braucienā, bet divu braucienu summā latvieši pakāpās vienu vietu augšup un izcīnīja 13. vietu [+1.129].

Jau atkal uzstādot jaunu trases rekordu – 41.320 sekundes, pirmo vietu izcīnīja Eggerts/Benekens (Eggert/Bnecken) [1:22.651]. Otrajā vietā Vendls/Arlts [+0.316], bet bronzas godalga itāļiem Riederam/Hainzvalderam (Rieder/Hainzwalder) [+0.451].
Svētdien, 16. janvārī Eberspächer pasaules kausa astotais posms noslēgsies ar sieviešu sacenībām un komandu stafeti.

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē TV4 un interneta portālā Sportacentrs.com.