LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

K. Aparjods tūlīt aiz goda pjedestāla Eberspacher pasaules kausa otrajā posmā

Piektdien, 9. decembrī Eberspächer pasaules kausa otrais posms ātrajā Vistleras trasē, Kanādā iesākās ar vīriešu sacensībām, kurās piedalījās divi Latvijas sportisti: Gints Bērziņš un Kristers Aparjods.

Pirmajā braucienā ar 15. starta numuru trasē devās Gints Bērziņš, kurš šajā trasē ir pirmo reizi. Bērziņš braucienu uzsāka daudzsološi, bet, pieļaujot kļūdas trases lejasdaļā, sportists finišēja 50.208 sekundēs un ierindojās desmitajā vietā.

Kā pirmspēdējais trasē devās Kristers Aparjods, kurš trasi veica bez redzamām kļūdām un ar ātrumu 142,5 km/h  sasniedza finiša līniju, uzrādot sesto labāko rezultātu.

Pirmā brauciena līderis – vācietis Fēliks Lohs (Felix Loch), kurš uzstādīja jaunu trases rekordu – 49.798 sekundes.

Otrajā braucienā Gints Bērziņš izlaboja pirmajā braucienā pieļautās kļūdas un divu braucienu summā  izcīnīja astoto vietu [+0.711].

Veicot lielisku otro braucienu un uzlabojot sava pirmā brauciena rezultātu, K. Aparjods pakāpās par divām pozīcijām un ierindojās tūlīt aiz goda pjedestāla, ceturtajā vietā [+0.248].

Sacensību uzvarētājs – pagājušās nedēļas neveiksminieks Fēliks Lohs (Felix Loch) [1:39.619]. Otrajā vietā austrietis Volfgangs Kindls (Wolfgang Kindl) [+0.034]. Savukārt bronzas godalgu izcīnīja Itālijas sportists Dominiks Fišnallers (Dominik Fischnaller) [+0.070].

Sestdien, 10. decembrī otrais pasaules kausa posms noslēgsies ar vīriešu un sieviešu divvietīgo ekipāžu sacensībām, kur Latvijas valstsvienību pārstāvēs abi vīriešu dueti: Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts. Kā arī tiks aizvadīta pirmā komandu stafete.

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē TV6, portālā tv3.lv, TV3 Play, kā arī Go3.