LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Kamaniņu sports

Kamaniņu sportisti ir diezgan runīgi ļaudis un tik ļoti aizrāvušies ar savu sporta veidu, ka bieži vien arī ārpus trases mēdz lietot savu "valodu". Ja nu gadījumā Jums nākas atrasties mūsu sportista klātbūtnē un dzirdēt to stāstām par šo aizraujošo sporta veidu, tad piedāvājam mazu skaidrojošo vārdnīcu ar vārdiem, kurus nezinātājs varētu nesaprast:

Čaiņiks: Pārāk augstu pacelta galva sportistam braucot pa trasi.

Šitaki: Tie ir aizsargi, ko sportisti liek zem kombinzona pēc savas izvēles, kāds uz pleciem, kāds- potītēm. Tie ir ļoti plāni, bet izturīgi, jo to galvenais uzdevums ir, pasargāt sportistu no sasitumiem/apbrāzumiem, nesamazinot aerodinamiku un ķermeņa spēju sajust kamanu.

Atraut bortus: Trases izbraukšanas laikā, pieskarties pie trases bortiem.

 

Zemāk ir iespēja iepazīties ar kamaniņu sporta ekipējumu! 

Pingvīni: Mazi asumiņi (kniedes), kas piestiprināti pie cimdiem. Tie palīdz startā spēcīgāk atgrūsties no ledus.


Sist pingvīnus: Sevis vilkšana uz priekšu ar roku palīdzību uzreiz pēc tam, kad notikusi roku atlaišana no starta rokturiem.

Efektīvais cimdu kniedes garums ir max. 5 mm, mērot pa asi.

Atsevišķu kniežu vai zobiņu stiprinājumiem ir jāgarantē, ka katras atsevišķas kniedes vai

zobiņa trīs pusēs ir jābūt vismaz 2 mm malai.

Kalipši: Kamaniņu braucēja speciālie apavi.

Katram sportistam, kurš piedalās FIL sacensībās, ir jāvelk FIL akceptēti sporta apavi.

Tie nedrīkst būt pārveidoti.


Karabīne (sistēma): Sistēma, kas palīdz noturēt sportistam galvu.

Kamana: Kamanu sastāvdaļa, kurā sportists guļ (aptecētājs), augstas klases kamaniņu braucējiem tā tiek izgatavota katram individuāli, pēc auguma.

- Bērniem un jauniešiem

- Pieaugušajiem

- Divvietīgajām ekipāžām

Svarīgs sportista vecums un personīgais svars, kas kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt noteiktas normas. Svarā vieglākie sportisti drīkst izmantot papildus svaru- svina vestes.


Ķivere

Aizsargķiveres lietošana ir obligāta.

Katram FIL sacensību dalībniekam ir jālieto FIL atļautas aizsargķiveres.


Svina veste/bikses: Veste vai bikses, kurās ir ievietoti mazi svina gabaliņi. Kamaniņsportā, vadoties pēc katra sportista individuālā svara, pēc noteikumiem, ir atļauts to palielināšanāt ar papildus smagumu. Vesti vai bikses velk zem kombinzona un nezinātājam to pat ir grūti pamanīt.

Aizsargmaska

Kombinezons

Sporta apģērba valkāšana ir obligāta. Sporta apģērbam tikai tekstilmateriāli drīkst būt izmantoti un nedrīkst izmantot audumus ar plastificētu ārpusi jeb citādi noslēgtiem.

Sporta apģērbam ir jābūt līdz pēdas vidum. Ja sporta apģērbs nosedz papēdi, tad papēdim jābūt iegrieztam un jābūt daļai no apģērba. Ja sporta apģērbs ir līdz potītei, tad tā apakšmala ir jānostiprina zem pēdas. Pielīmēt sporta apģērbu pie pēdas vai ar zeķi ir aizliegts.


Kamaniņu sporta atlēts pilnā ekipējumā!

Atbalstītāji »

Visi atbalstītāji
Turpinot pārlūkot mājaslapu, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai.    OK